İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Haftalık koronavirüs bilançosu

Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 89 bini geçti. 60’tan fazla ülke koronavirüs hastalığı vakalarını bildirdi

Kovid-19 salgınında toplam 3 bin 44 kişi hayatını kaybetti. Çin ana karasında 2 bin 912, Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nde 2, İran’da 54, İtalya’da 34, Güney Kore’de 22, Japonya’da 12, Fransa’da 2, ABD’de 2, Avustralya, Tayland, Tayvan ve Filipinler’de de 1’er kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

ABD’de ikinci ölüm

Amerika Birleşik Devletleri Washington eyaleti Sağlık Ofisi tarafından yapılan açıklamada, Seattle yakınlarındaki bir bakım evinde 70 yaşlarında Kovid-19 taşıyıcısı bir hastanın hayatını kaybettiği belirtildi.

Cumartesi günü de aynı bölgede 50 yaşlarında bir hastanın ölümü, “ABD’de ilk Kovid-19 bağlantılı ölüm” olarak rapor edilmişti. Böylelikle ABD’de koronavirüs nedeniyle yaşanan ölüm sayısı 2’ye yükseldi.

Sağlık yetkilileri, Washington eyaletinde 12 teyit edilmiş Kovid-19 vakası bulunduğunu kaydetti.

Seul belediye başkanı Güney Kore kilise grubuna dava açtı

Seul belediye başkanı, Güney Kore’nin yeni koronavirüs için teyit edilen vaka sayısında ani bir yükselişin merkezindeki Shincheonji dini grubunun kilit liderlerine dava açtı.

Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’ne göre, dört ölüm daha meydana geldi ve toplam ölüm sayısı 22’ye ulaştı.

Çin 202 yeni vaka daha bildirdi

JPMorgan, Çin 2020 büyüme tahminini% 5,2’ye düşürdü JPMorgan, Çin için 2020 büyüme tahminini% 5,4’ten% 5,2’ye düşürerek, fabrikalarda beklenenden daha yavaş çalışmaya devam ettiğine işaret ediyor.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu 1 Mart itibarıyla 202 yeni vaka ve 42 yeni ölüm daha bildirdi. Reuters’e göre Macao’nun oyun gelirleri, Şubat ayında bir önceki yıla göre% 87,8 düştü. Ulusal İstatistik Bürosu tarafından Cumartesi günü yayınlanan verilere göre, Çin’deki fabrika faaliyeti Şubat ayında beklenenden çok daha kötüye gitti.

Çin ekonomik büyümede geriledi

Avustralya, koronavirüsün ilk toplum yayılımını bildirdi Reuters raporunda sağlık yetkililerine atıfta bulunan haberlere göre, Avustralya Pazartesi günü bir erkek doktorun yanı sıra bir kadının ülkedeki ilk toplum geçiş vakaları olduğunu söyledi. Topluluk yayılımı, ilgili seyahat geçmişi olmayan veya başka bir enfekte kişiyle veya risk altındaki grupla net bir bağlantısı olmayan vakalar olduğu anlamını taşıyor.

Ülke Pazar günü bir koronavirüs vakasının ilk ölümünü bildirdi. Avustralya’ya gelmeden iki hafta içinde Çin veya İran’dan seyahat eden yabancılara seyahat yasakları getirdi.


Japonya’nın oto satışları% 10 azaldı Reuters’in raporuna göre, Japonya’daki otomobil satışları, virüs salgınının üretim kesintilerine yol açtığı Şubat ayında% 10 düştü.

Endonezya ilk iki koronavirüs vakasını doğruladı.

ABD hatalı koronavirüs test kitlerini araştırdı

Reuters raporuna göre ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı, bazı başlangıç ​​koronavirüs test kitlerinde bir üretim hatasını araştırdığını söyledi.

ABD pazarları gerileme gösterecek

ABD pazarları virüs korkusu nedeniyle Ekim 2008’den bu yana en büyük haftalık düşüşlerini görecek.

Fransa’da 30 yeni vaka bildirildi

Fransa’da 30 yeni koronavirüs vakası bildirildi. Ülkede virüsten etkilenenlerin sayısı 130’a yükseldi.

Fransa’da şimdiye kadar virüsün görüldüğü 2 kişi hayatını kaybetti.

Louvre Müzesi kapatıldı

Fransa’nın Louvre Müzesi korona virüs endişesiyle kapatıldı.Müzenin 2 bin 300 çalışanı arasında bilinen bir virüs enfeksiyonuna rastlanmadı.

Çekya’da ilk vaka görüldü

Çekya’da ilk yeni tip koronavirüs vakaları tespit edildi.

Sağlık Bakanı Adam Vojtech, 3 kişide Covid-19 vakası tespit edildiğini açıkladı.

Hastalardan ikisinin Çekya birisinin ABD vatandaşı olduğunu belirten Vojtech, hastaların hayati tehlikesinin bulunmadığını ifade etti.

Dominik Cumhuriyeti’ne de sıçradı

Karayip ülkesi Dominik Cumhuriyeti’nde İtalya vatandaşı bir kişide Covid-19 tespit edildiği açıklandı.

Sağlık Bakanı Rafael Sanchez Cardenas, ülkeye 22 Şubat’ta giriş yapan 62 yaşındaki bir İtalyanda Covid-19 tespit edildiğini duyurdu.

Latin Amerika ülkelerindeki Kovid-19 vakaları ilk Brezilya’da, ardından Meksika ve Ekvador’da görülmüştü.

Almanya’da koronavirüs taşıyan öğretmenin okulu kapatıldı

Almanya’nın Kuzey-Ren Vestfalya eyaletinde bir öğretmende yeni tip koronavirüs tespit edilmesinden dolayı görev yaptığı okul 15 Mart’a kadar kapalı tutulacak. Ayrıca öğretmen ile birlikte okuldaki 70 öğrenci ile 30 öğretmen karantinaya alındı.

Belçika’da ikinci virüs vakası

Belçika Sağlık Bakanı Maggie de Block, Fransa’nın kuzeyinden gelen bir kişide koronavirüs tespit edildiğini duyurdu.

Koronavirüs vakası Bahreyn’de 47’ye, İngitere’de 35’e, Irak’ta 19’a yükseldi

Bahreyn Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ülkede beşi Bahreyn, biri Suudi Arabistan vatandaşı olmak üzere altı kişide daha virüs tespit edildiği ve salgına yakalananların sayısının 47’ye ulaştığı belirtildi.

Irak Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada da İran’dan kısa bir süre önce dönen altı kişide Covid-19 tespit edildiği kaydedildi.

İngiltere’de de koronavirüs vakası sayısının 35’e yükseldiği belirtildi.

İtalya’da Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 34’e yükseldi

Ülkede 21 Şubat Cuma patlak veren koronavirüs vakaları, hızla yayılmaya ve can almaya devam ediyor.

Sivil Savunma Genel Müdürü Angelo Borrelli, başkent Roma’da düzenlediği basın toplantısında Kovid-19 vakalarına ilişkin son durumu paylaştı.

Borrelli, hastalığın bulaştığı kişi sayısının bin 694’e ulaştığını, ölü sayısının da 34’e yükseldiğini açıkladı.


İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir