ESET İzmir’de iş ortakları ve müşterileriyle buluştu

Antivirüs yazılım kuruluşu ESET, İzmir’deki iş ortakları ve müşterilerine 2019 sürüm yazılımlarını tanıttı. Toplantıda etkili siber saldırılara değinen ESET Türkiye Dağıtıcı ve Saha Grup Müdürü Hakan Ünlü, “Henüz keşfedilmemiş sistem açıklarına odaklanan sıfır gün saldırıları, çok revaçta ve her karanlık şapkalı hackerin hedefi. ESET, uç nokta ürünlerinde bulunan davranışsal analiz, DNA tespitleri ve yeni bulut tabanlı sandbox gibi teknolojileriyle sıfır gün saldırılarını püskürtüyor” dedi.

Türkiye’nin en çok tercih edilen dijital güvenlik yazılımlarını sunan ESET, İzmir’deki iş ortaklarını ve müşterilerini Hilton Oteli’nde yapılan “Geleceğe Hazır Siber Güvenlik” toplantısında biraraya getirdi. Toplantı, ESET Türkiye Satış Müdürü Asım Akbal, ESET Türkiye Dağıtıcı ve Saha Grup Müdürü Hakan Ünlü ve ESET Türkiye İzmir Bölge Temsilcisi Bülent Keskingözler’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Etkinlikte ESET’in 2019 dijital güvenlik ürünleri tanıtıldı.

Bilinmeyen açıklara bilinmeyen saldırılar

ESET Türkiye Dağıtıcı ve Saha Grup Müdürü Hakan Ünlü, 2019 başı itibarıyla dijital dünyadaki zararlı yazılım sayısının 850 milyon adeti geçtiğini belirtti ve sıfır gün saldırılarına dikkat çekti. Dünyayı sarsan pek çok siber saldırı olayının sıfır gün saldırısı (Zero Day Attack) olarak gerçekleştiğini anlatan Ünlü, “Bu saldırı türü, sistemlerde daha önce bilinmeyen bir açığı hedef alır. Saldırı, bu açığı istismar etmeye yönelik geliştirilen bir zararlı yazılım veya kod ile gerçekleştirilir, bu nedenle de riski büyüktür, çünkü zararlı henüz tanınmamaktadır. Siber saldırgan, güvenlik önlemi alınmadan saldırısını hızlıca tamamlamak zorundadır” diye konuştu.

ESET teknolojisi, bilinmeyen zararlıları da engelleniyor

“Ürünlerimiz; davranışsal analiz, DNA tespiti, makine öğrenim motoru Augur ve kurumsal ürünlerimize entegre bulut tabanlı sandbox yapısı olan ESET Dynamic Threat Defense gibi çeşitli teknolojilerle sıfır gün saldırılarını püskürtüyor. Bu sayede, zaten bildiklerimizin dışında henüz bilinmeyen tehditleri de engelliyoruz” açıklamasını paylaştı.

Qnap ve Berqnet de katıldı

“Geleceğe Hazır Siber Güvenlik” toplantısına, veri depolama çözümleri sunan Qnap Türkiye Ülke Müdürü İsmail Doğan ve Firewall çözümleri sağlayıcısı Berqnet Genel Müdür Yardımcısı Artuğ Tikiç de katılarak birer konuşma gerçekleştirdi.

Translate »