ABD’li itfaiyeciler Beşiktaş’a ortak oldu

Beşiktaş Futbol AŞ’nin Yad yatırımcılarının ismi de şirketin genel kurulunun hazirun (katılımcılar) listesinde yer aldı. Bunların arasında, Los Angeles İtfaiyeci ile Polis Emeklilik Sistemi. Ayrıca üç yabancı fon daha bulunuyor.

9 Ocak’ta gerçekleştirilen Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ Genel Kurulu’nun hazirun cetvelinde 19 hissedar arasında 4 yatırımcı dikkat çekti.

Siyah-beyazlı kulüpten hisse alarak genel kurula katılmaya hak kazanan fonlardan ilki, “LA Fire and Police Pension System.

Beşiktaş’ın hissedarları arasında bulunan, LA Fire and Police Pension System gibi diğer yabancı yatırımcı da Utah eyaleti emeklilik fonu. Devlet sistemi olarak görünen bu fon da üyelerine geleceğini garanti altına almayı düzenleyen bir sistem.

Alaska Permanent Fund Corporation ise bir yatırım yönetimi fonu. Fonlara portfolyo yönetimi ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. 36 çalışanı var.

Emerging Market olarak adlandırılan fon ise gelişen pazarlara özsermaye sağlayan bir portfolyo. Yatırım hedefi, uzun süreli sermaye artışı sağlamak.

Bir Cevap Yazın

Translate »