Sabiha Gökçen’de yolcu uçağı pistten çıktı

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yolcu uçağı pistten çıktı. Ekiplerin olay yerindeki incelemesi sürüyor. Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, saat 11.20’ye kadar uçuşlara kapatıldı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda uçak iniş yaptığı sırada pistten çıktı. Olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi gönderildi. Havalimanı, saat 11.20’ye kadar uçuşlara kapatıldı.

Birleşik Arap Emirlikleri Sharjah Havalimanı’ndan İstanbul’a gelen Boeing 737-800 tipi yolcu uçağı, Pegasus Havayollarına ait uçak, inişten sonra Sabiha Gökçen Havalimanı’nda pistten çıktı. Saat 09.05’te pist kenarındaki toprak alanda duran uçağın yolcuları, ‘slide’ olarak adlandırılan şişme kaydırak yardımı ile tahliye edildi. 

Edinilen ilk bilgilere göre olay sırasında yaralanan olmadı. Yolcular terminale alındı. 

Sabiha Gökçen’de yolcu uçağı pistten çıktı

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nda, iniş yapan bir uçağın pistten çıkması nedeniyle seferler saat 15:00’e kadar iptal edildi. Tüm uçuşlar İstanbul Havalimanına yönlendirildi.

Sabiha Gökçen’de saat 15ê kadar seferler iptal edildi

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, yaptığı açıklamada “Sabiha Gökçen Havalimanında pistin kapanmasına yol açan olay sebebi ile saat 15’e kadar Sabiha Gökçen inişli ve kalkışlı seferlerimiz iptal edilmek zorunda kalınmıştır. Çağrı merkezimizden alternatif sefer planlamalarımız ile ilgili bilgi alabilirsiniz.” dedi.

İstanbul Havalimanı’nda durum ne?

İstanbul Havalimanı’nda bugün Sabiha Gökçen Havalimanı’na göre daha şiddetli esen rüzgâr rötar sürelerini etkilemedi. Varışlarda 6 dakika kalkışlarda ise ortalama 10 dakika rötar yaşanan İstanbul Havalimanı’nda rüzgâr ise saatte 76 km hızda 40 derece açıda esiyor.

İstanbul Valiliği açıklama yaptı

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada “Birleşik Arap Emirlikleri Şarja – İstanbul seferini yapan özel bir havayolu şirketine ait yolcu uçağı, bugün 09.43’te Sabiha Gökçen Havalimanına iniş yaptıktan kısa bir süre sonra kötü hava şartları nedeniyle pist dışına çıkmıştır. Uçakta bulunan 164 yolcu güvenli bir şekilde tahliye edilmiş olup, herhangi bir can kaybı ve yaralanma söz konusu değildir. Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçuşlar geçici bir süre durdurulmuştur” denildi.

Bir Cevap Yazın

Translate »